TUNALAR GENEL TANITIM BİLGİLERİ

 

 

Trabzon’da yaklaşık 100 yıllık geçmişi bulunan ticari faaliyetlerimiz 1918 yılında Akçaabat Işıklar beldesinde başlamıştır. Trabzon kent merkezinde ise ticari hayatımız 1958 yılında Rahmetli babamız Mehmet Ali TUNA tarafından başlatılmıştır.

 

Trabzon’da K.Maraş Caddesinde 1962 yılında müşterilerine manifaturacılıkla hizmet veren işyerimizde bugün beyaz eşya satış hizmeti vermeye devam etmektedir. Günümüzde TUNALAR şirketlerini Erol TUNA temsil etmektedir.

 

 

Tunalar şirketlerinin Ticari faaliyetleri,

 

ü  TUNALAR OTOMOTİV  (SATIŞ, SERVİS, YEDEK PARÇA)

 

ü  TUNALAR İKİNCİ EL ARAÇSATIŞI

 

ü  TUNALAR AKARYAKIT İSTASYONU (OPET BAYİLİĞİ)

 

ü  TUNALAR ARAÇ KİRALAMA  (GÜNLÜK VE UZUN DÖNEM ARAÇ KİRALAMA)

 

ü  TUNALAR BEYAZ EŞYA, ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ VE TEKNOLOJİK ÜRÜNLER

 

ü  TUNALAR SİGORTA ACENTELİKLERİ

 

ü  TUNALAR İNŞAAT

 

ü  GAYRİMENKUL YATIRIM VE KİRALAMA

 

ü  TUNALAR TURİZM

 

Şeklindedir.

 

 

TUNALAR OTOMOTİV  (SATIŞ, SERVİS, YEDEK PARÇA)

 

A)    FORD YETKİLİ SATICILIĞI:

 

1989 yılında ailenin ikinci şirketi olan Tunalar Otomotiv kurularak Otomotiv işine başlanılmıştır.

 

Tunalar otomotiv, Trabzon ve bölgesinde Otomotiv piyasasındaki dışarıya kayan ekonomiyi ve talebi Trabzon’a çevirme yönünde mücadele vermiştir. 1994 yılında otomotivde Trabzon ve Karadeniz bölgesinde satış, servis ve yedek parça konusunda ilk Plazayı bölgenin hizmetine açmıştır.

 

Bu Plaza aynı zamanda Türkiye’nin ilk Ford Plazalarından biridir.

 

 

 

 

 

 

Kapalı alanda  2750 m2  ,açık alanda  5000 m2 de hizmet vermektedir.

 

 

B ) FIAT YETKİLİ SATICILIĞI

 

1999 yılında Tunalar ailesinin ikinci otomotiv şirketi olan Tunalar Motorlu Araçlar Ltd. Şti. kurulmuştur.

 

Tofaş A.Ş nin Fiat markasının Ana bayisi olarak Trabzon Söğütlü beldesinde Fiat Plaza ile 6000 metrekare kapalı alanda, 2500 metrekare açık alanda FIAT markasına Satış, Servis, Yedek Parça hizmetleri yanında ,

 

ALFA ROMEO, JEEP ve LANCIA markalarının servis ve yedek parça hizmetlerini vermektedir.

 

 

 

2004 yılında aynı şirketin bir şubesini Showroom olarak Ordu ilinde faaliyet sokan şirketimiz 2008 yılı Ekim ayında Fiat markasına ait ikinci entegre tesisini hizmete açmıştır.

 

Bu tesisimiz 2750 metrekare kapalı alanda 2500 metrekare açık alanda hizmet vermektedir.

 

 

 

 

Bu faaliyetle birlikte Otomotiv işinde toplam kapalı alanda yaklaşık 11500 m2, açık alanda 10.000m2 olmak üzere toplamda yaklaşık olarak 21.500 m2 de hizmet vermektedir.

 

 

İKİNCİ EL ARAÇ SATIŞI

 

OTO EKSPER– FORD 2 .EL

 

2007 yılında Tunalar 2. EL, profesyonel anlayışı gereği kendine ait bir yerde ayrı bir departman olarak hizmet vermeye başlamıştır.

 

“2. El’de 1. El garantisi ve müşteri memnuniyeti anlayışı “ ile 2. El araç alım satım hizmetlerini Trabzon, Ordu ve İstanbul Şubeleriyle sürdürmektedir.

 

 

 

AKARYAKIT İSTASYONU

 

OPET BAYİİ

 

1994 yılında Tunalar Ford Plaza 3S ile birlikte aynı yerleşkede Tunalar Petrol akaryakıt istasyonu da hizmete başlamıştır.

 

 

 

ARAÇ KİRALAMA

 

GÜNLÜK VE  UZUN DÖNEM FİLO  ARAÇ KİRALAMA

 

2007 yılının başında Araç Kiralama faaliyetine başlayan Tunalar Araç Kiralama şirketi filosundaki sıfır km ve genç araçları ile müşterilerine Günlük Araç Kiralama ve Filo araç kiralama olarak hizmet vermektedir. Günlük araç kiralamada Trabzon ve Ordu’da  Budget bayiliğini yapmaktadır.

 

Ayrıca Rent & Go markalı günlük araç kiralama şirketine %100 araç tedariği yapmaktadır.

 

Trabzon Devlet Hava Meydanlarında hizmetlerini vermektedir.

 

 

 

 

BEYAZ EŞYA, ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ VE TEKNOLOJİK ÜRÜNLER

 

Şirketleşme başlangıcımız; Erol TUNA ’nın kardeşleri ile birlikte 1982 yılında kurduğu şirket olan Tunalar İnşaat Tic.Ltd. Şti dir.

 

Bu şirket, Tunalar Şirketlerinin ilk kurumsal şirketi olup kuruluşundan bugüne kadar halen İnşaat, Beyaz Eşya ve mağazacılık işinde faaliyet göstermektedir.

 

Beyaz eşyada Beko markası ile digital platformda ise Digiturk  ile ticari faaliyetlerine devam etmektedir.

 

 

SİGORTA ACENTELİKLERİ

 

1995 yılında Tunalar Sigorta Şirketi sigorta faaliyetine başlamıştır. Şu anda Allianz, Anadolu Sigorta, Güneş Sigorta ve Axa Sigorta acenteliklerini bünyesinde bulundurmaktadır. Sigorta şirketimiz kasko ve trafik sigortası alanında bölgenin en yüksek cirosuna sahip sigorta acentelerinden birisidir.

 

 

İNŞAAT

 

Konusunda Tecrübeli ve araştırmacı olan Tunalar inşaat şirketi kendi işyerlerini, konut ve işyeri işlerini yapıp satmak veya kiraya vermektedir.

 

 

 

 

TURİZM

 

2013 yılında İnşaatına başladığımız HILTON GARDEN INN TRABZON oteli ile Turizm sektörüne de adım attık.

 

2015 yılında hizmete başlaması planlanan HILTON GARDEN INN TRABZON projesinde 100 kişilik bir istihdam sağlanacak. Yaklaşık 18 bin metrekare kapalı alana kurulacak olan deniz ve şehir manzaralı HILTON GARDEN INN TRABZON projesi, bünyesinde 224 yatak kapasiteli 173 oda bulunduracaktır.

 

Projemizde 2 adet özel Suit, 12 adet Suit, 120 kişilik modern alakart Restaurant, yemek düzeninde 420, oturma düzeninde 800 kişilik balo salonu olacaktır. Ayrıca birbirinden bağımsız 4 adet toplantı salonu, teras mekânları, fitness center, sauna, fin hamamı, kapalı yüzme havuzu, özel plajı ve kapalı otoparkıyla 5 yıldızlı hizmeti misafirlerine sunacaktır.

 

 

 

Tunalar olarak; müşteri odaklı olmak, bu bağlamda çalışanlarımızın ve müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutmak vazgeçemeyeceğimiz ana kuralımızdır.

 

 

Şirketlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.tunalar.net adresinden faydalanabilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi edinmek için iletişim adreslerimizden bizimle irtibata geçiniz.

 

Saygılarımızla,

 

Tunalar adına,

 

Erol Tuna